Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie

System wsparcia przez całe życie

Z ogromną satysfakcją informujemy, iż  22 października 2014 r. w siedzibie Ministerstwa Gospodarki odbyło się wręczenie „Europejskich Nagród Promocji Przedsiębiorczości 2014” laureatom krajowego etapu konkursu.

Pierwsze miejsce zdobyło Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Szczecinie za projekt „Budowa i wyposażenie Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej”, dzięki któremu powstał Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej. Utworzył on 175 nowych miejsc pracy, w tym 127 dla osób z niepełnosprawnością. Ponadto niepełnosprawni uczestniczą w rehabilitacji zawodowej oraz uczą się samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.

 Polskie stowarzyszenia i instytuty są najlepszymi mecenasami promocji przedsiębiorczości, dlatego gratuluję wszystkim laureatom. Dajecie przykład jak dobrze działać na rzecz lokalnych społeczności – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas spotkania z laureatami „Europejskich Nagród Promocji Przedsiębiorczości 2014”.

Z radością i satysfakcją informuję Państwa, że Koło w Szczecinie zostało ogłoszone Narodowym Laureatem Europejskiej Nagrody Promocji Przedsiębiorczości w 2014 roku, a projekt pn ”Budowa i wyposażenie Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej” został wiceliderem  w kategorii Przedsiębiorczość odpowiedzialna
i wspierająca włączenie społeczne.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone na   konferencji pt. “SME Assembly Growth Through Enterprise” 03.10.2014  w Neapolu.

Konkurs Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości organizowany jest przez Komisję Europejską od 2006 r. i Polska corocznie bierze w nim udział.

W tym roku zgłoszono  do konkursu  58 projektów z 31 państw.
Znalezienie się wśród laureatów jest dowodem na najwyższy poziom innowacyjności i jakości projektu.
 
Barbara Jaskierska