
Zadanie publiczne pn.: „Kompleksowa rehabilitacja dzieci i młodzieży niepełnosprawnych” jest finansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Szczecin.
Beneficjentów zadania oraz ich rodziny, obejmiemy szeroko pojętą rehabilitacją niemedyczną, zapraszając na specjalnie dobrane terapeutyczne zajęcia grupowe: zajęcia muzykoterapii, zajęcia dogoterapii oraz zajęcia wsparcia dla rodziców/opiekunów osób z niepełnosprawnościami.
Celem podejmowanych przez nas działań jest poprawa jakości życia osób z różnymi niepełnosprawnościami. Działania, które chcemy wprowadzić to nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie procesów poznawczych, intelektualnych, motorycznych, tak, aby beneficjenci zadania osiągnęli jak największą samodzielność, komunikatywność i możliwość funkcjonowania w grupie rówieśniczej. To również wsparcie całych rodzin w wychowaniu osób ze szczególnymi potrzebami rehabilitacyjnymi, instytucjonalnymi.
Do rekrutacji beneficjentów zadania wykorzystamy istniejącą bazę danych PSONI Koło w Szczecinie. Rekrutacja odbywać się będzie w sposób ciągły w trakcie trwania zadania, którą prowadzić będzie zespół terapeutyczny placówki (logopeda, pedagog, fizjoterapeuci, psycholog).
Miejsce realizacji zadania
Zadanie będzie realizowane w Centrum Małego Dziecka – placówce Koła w Szczecinie Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy ul. Rostockiej 125.
Grupa docelowa
Grupą docelową zadania będą osoby z wieloraką niepełnosprawnością, z niepełnosprawnością intelektualną, zagrożone niepełnosprawnością, z zaburzonym rozwojem psychoruchowym (dzieci, młodzież, dorośli) oraz ich rodziny/opiekunowie, zamieszkałe na terenie Gminy Miasto Szczecin – min. 15 osób i ich rodziny.
Beneficjenci zadania to osoby bez względu na wiek z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, o różnym stopniu niepełnosprawności oraz dzieci, które nie mają określonego orzeczenia i stopnia niepełnosprawności, a które są pod opieką Stowarzyszenia i posiadają zaświadczenie o wskazaniu do rehabilitacji ze względu na brak oczekiwanego prawidłowego rozwoju.
Termin realizacji zadania:
od 02 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.